Poznaj Nas

Nasz Zespół

zdjęcie Bożeny Andrzejewskiej

Bożena Andrzejewska

założycielka Spójnika, prowadząca zajęcia:  egzamin ósmoklasisty, lekturlove, gramatyka, pisałbym

tutorka, terapeutka pedagogiczna, trenerka TUS, nauczycielka języka polskiego. Autorka i prowadząca warsztatów dla nauczycieli dot. kręgów klasowych, pracy zdalnej, wewnątrzsterowności grupy. Współautorka gier rozwijających rozumienie języka i emocji (gra na emocjach, Drzewosłów). Współpracuje ze szkołami publicznymi i alternatywnymi, gdzie od kilku lat prowadzi warsztaty dotyczące literatury, języka,
twórczości i komunikacji dla dzieci i
dorosłych.

zdjęcie Kasi Włochowicz

Katarzyna Włochowicz

prowadząca zajęcia mathlove

Ukończyłam Politechnikę Wrocławską na kierunku Inżynieria materiałowa a także kurs pedagogiczny uprawniający mnie do nauczania w szkole podstawowej. Pracę z edukacją matematyczną dzieci rozpoczęłam od dwuletniej przygody z metodą Mathriders stworzoną przez Helen Doron. Jest to metoda edukacji dzieci poprzez zabawę. Zafascynował mnie ten temat i zdecydowałam się na własne poszukiwania metod edukacyjnych, które w przyjazny sposób nauczą dzieci matematyki. Zależało mi i nadal zależy aby dzieci, ucząc się matematyki, dobrze się przy tym bawiły i nie traktowały jej jako czegoś trudnego, niedostępnego. Istotne dla mnie jest aby matematyka była częścią ich codzienności. Aby jej doświadczały. W tym duchu poszukiwałam skutecznych metod nauczania.  Po zdobyciu certyfikatu nauczania metodą “Eksperymentuj Zrozum Oblicz” i przejściu szkoleń nauczania matematyki metodą Montessori zdecydowałam się razem z przyjaciółką na otwarcie mobilnej szkoły edukacyjnej EDURADO. W naszej pracy łączyłyśmy elementy obu metod a także realizowałyśmy swoje nowatorskie pomysły. Ta przygoda trwała 7 lat.  Aktualnie od 4 lat uczę dzieci matematyki w edukacji domowej i w Wolnej Szkole w Domaszczynie. 

Cały czas poszerzam swoją wiedzę o alternatywne metody nauczania biorąc udział w konferencjach i szkoleniach. 

Jestem mamą 4-letniej Alicji  i 6-letniego Piotra. Staram się wychowywać moje dzieci w duchu Rodzicielstwa Bliskości i NVC (Nonviolent Communication) bez stosowania nagród i kar. W mojej pracy również korzystam z wymienionych technik komunikacyjnych. 

zdjęcie Anny Bem

Anna Bem

prowadząca zajęcia z Ortografii, studentka

Jestem studentką piątego roku filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuje się w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Prowadziłam zajęcia zarówno dla natywnych użytkowników języka polskiego, jak i dla obcokrajowców. Moje zainteresowania głównie pozostają w obszarze filologicznym. To przede wszystkim dwudziestowieczna literatura, polska i światowa, ale też wykorzystywanie różnorodnych dóbr kultury w kontekście nauczania języka polskiego. Muzyka, film, gry komputerowe, sztuka – to wszystko sprawia, że można patrzeć na świat z wielu punktów widzenia. W między czasie go tuję, chodzę po górach i na długie spacery z psem, a czasem brzdąkam parę nut na gitarze.

zdjęcie Marii Gołeckiej

Maria Gołecka

praktykantka spójnika, studentka

Jestem studentką psychologii z Wrocławia. Mam duże doświadczenie jako wychowawca harcerski z uprawnieniami kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży. Do tej pory prowadziłam indywidualne korepetycje z języka polskiego, obecnie pracuję w Spójniku Edukacji. Pasjonuję się pisaniem, psychologią i filozofią. Z zapałem odkrywam świat literatury, poezji, filmu i sztuki, tropiąc ponadczasowe motywy i treści. Fascynuje mnie morze i kultura marynarska, mam patent żeglarza jachtowego. Marzę o tym, by popularyzować naukę, a w przyszłości podjąć pracę w edukacji.

zdjęcie Wiktorii Adamczyk

Wiktoria Adamczyk

praktykantka Spójnika, studentka

Czyta dużo, choć uważa, że i tak za mało. Jej zainteresowania krążą wokół literatury polskiej XX wieku oraz literatury rosyjskiej drugiej połowy XIX wieku. Nieobce jej również dziennikarstwo. Jeśli akurat nie czyta albo nie pisze, uczy języka japońskiego. Lubi jaskrawe kolory i mocną herbatę.

zdjęcie Justyny Kołodziejczyk

Justyna Kołodziejczyk

praktykantka spójnika, studentka

Studiowałam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, a także ukończyłam Kolegium Nauczycielskie we Wrocławiu. Tam zdobyłam odpowiednie doświadczenie do pracy z dziećmi i młodzieżą. Jestem osobą wesołą i otwartą, która z uśmiechem i wewnętrznym luzem współpracuje z dziećmi na wielu płaszczyznach. Nie lubię i nie uznaję w edukacji zmuszania swoich uczniów do czegokolwiek. Zawsze zależało mi, aby obudzić w moich podopiecznych ich wrodzoną ciekawość, która sprawi, iż sami będą chcieli nieustannie poszukiwać nowych rozwiązań, pomysłów i odpowiedzi.

zdjęcie Natalii Kwiatkowskiej

Natalia Kwiatkowska

praktykantka Spójnika, studentka

Odkąd pamiętam byłam przekonana, że moim życiowym powołaniem jest „robienie rzeczy”, czyli organizowanie przestrzeni poświęconej rozwojowi i wsparciu młodych osób. Mniej lub bardziej świadomie od maleńkości zmierzałam w kierunku edukacji. Obecnie jestem studentką filologii polskiej pierwszego roku na specjalizacji nauczycielskiej w ramach Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych na Uniwersytecie Śląskim. Na przestrzeni lat brałam aktywny udział w rozlicznych inicjatywach oraz wydarzeniach około edukacyjnych (i nie tylko!), których bywałam organizatorką, uczestniczką lub wolontariuszką, poza tym byłam silnie związana z trzecim sektorem, a przez kilka lat prowadziłam stowarzyszenie w rodzinnym mieście. W ramach ciekawostki, w wieku osiemnastu lat brałam udział w wyborach do Rady Powiatu jako najmłodsza kandydatka. Jestem więc zaangażowaną społeczniczką. 

Na dzień dzisiejszy mieszkam na obrzeżach Katowic z pieskiem, patyczakiem i gromadką ślimaków afrykańskich. Prywatnie interesuję się narkopolityką, poza tym wielopłaszczyznowo fascynuje mnie język polski. Stale zagłębiam wykorzystanie aktywizujących, nowych metod dydaktycznych w praktyce oraz uczenie się zgodne z działaniem ludzkiego umysłu i fizjologii, w tym poprzez współpracę. Realizuję się w Spójniku, w ramach prywatnych korepetycji oraz przy pracy copywriterki. Jestem sojuszniczką, otwartą i serdeczną osobą, która uwielbia ludzi – zwłaszcza młodych.  

Zapisz się na zajęcia

Dołącz do nas

spojniklogo

Kontakt

Spójnik Edukacji

e-mail: kontaktspojnik@gmail.com

tel. 792 411 341

Polub nasz profil